A születési problémák többsége orvosolható
Még az egészséges gyermekeket is érhetik a szülés közben olyan hatások, amelyek befolyásolják fejlődési ütemüket. Koraszülés, nyakra tekeredett köldökzsinór, ikerterhesség vagy csak egy nehéz szülés épp elég kiváltó oka lehet a fejlődési nehézsségeknek. Sőt, számos más ok is kiválthatja a mozgásszervi problémákat. Ám ha időben lépünk, ezek túlnyomó többsége korrigálható.

Időben kell lépni!
Az agynak az első 5 hónapban van egy tartalékállománya, ami mobilizálható és amely révén a születési nehézségek többsége korrigálható.
Egyeztessen időpontot!Versenyfutás az idővel?
Sajnos a kezdeti rutinvizsgálatok elhúzódása miatt viszonylag későn derül ki a szülők számára, hogy az egészségesnek született csecsemőnél valami még sincs rendben. Edelmann, Nobel-díjas agykutató szerint az agynak az első 5 hónapban van egy tartalékállománya, ami mobilizálható a Dévény-kezelés során alkalmazott speciális manuális technikával. 5 hónapos kor után azonban ez a tartalékállomány leépül, ezért nagyon fontos, hogy amennyiben az alábbiak a Ti esetetekben is fennállnak, kérjetek állapotfelmérést kisbabátokról, és szükség esetén járjatok el kezelésekre minél előbb.

Az alábbi születési nehézségek, problémák esetén feltétlenül érdemes hozzánk fordulnia:
- szülési oxigénhiány
- koraszülöttség
- ikerterhesség
- terhességi toxemia
- meconiumos magzatvíz
- elöregedett méhlepény
- köldökzsinór a baba nyaka köré volt tekeredve
- légzéstámogatás újszülöttnél
- nem sírt fel a baba
- alacsony Apgar érték (a baba kórházi zárójelentésén olvasható érték, melynél a 9/10 a normális, annál alacsonyabb érték esetén a csecsemő a születésekor nem jutott elég oxigénhez, még ha utána minden rendben is volt)
- farfekvésből hüvelyi úton szülés.
Apró jelek, amikre oda kell figyelni!
Látszólag teljesen egészséges csecsemőnél is lehetnek problémák. A jeleket időben észlelve korrigálni lehet a születési nehézségeket. Ilyen jelek:
- fejemelés renyhesége vagy hiánya bármilyen pici korban
- „tésztás” puha tapintatú izom testszerte, szinte kifolyik a kezünkből a csecsemő
- húrszerűen feszülő izomzat testszerte
- törzs gyakori feszítése „opistotonus” fekvő helyzetben, és karban tartva is (hátrafeszített gerinc)
- hason fekvésben nyújtott karral „repülőzés” (nem támasztja a karjára magát a csecsemő, hanem megemelt karokkal a mellkasán fekszik)
- háton próbál közlekedni fejetetőn támaszkodva
- a csecsemő nehezen szopik
- 3 hónapos kor előtt nyitott tenyér, nyújtott ujjak
- 3 hónapos kor után még mindig ökölbe szorítva van a kéz
- a bőrredők nem szimmetrikusak testszerte
- oldal aszimmetriák
- végtagok egyik vagy mindkét oldali fokozott vagy csökkent izomtónusa
- lábak nehezen nyithatók terpeszbe, vagy épp ellenkezőleg, szétesnek, kifelé fordulnak a combok
- karok nehezen emelhetők a magasba, nehéz a csecsemőt öltöztetni, mert feszíti a karját
- mozgásfejlődésben lemaradás tapasztalható az átlagos csecsemőtől (a harmonikus mozgásfejlődést mutató
- tartási rendellenességek:
- ferde nyak (torticollis)
- befelé forduló láb (pes adductus)
- dongaláb (pes equivarus)
- „C” tartás a törzsben („kifli helyzet”)
- csípő aszimmetria
Mikor tudunk még segíteni?
Igyekszünk mindazok gyógyulását és fejlődését segíteni akiknek bármilyen okból eredő mozgásszervi problémájuk van, a legkisebbektől a legnagyobbakig.
Módszereink révén gyors és tartós eredmények érhetők el!
Születési problémák
Módszereink révén többnyire teljesen áthidalhatók a születéskori komplikációkból fakadó problémák, de még a súlyos esetekben is látványos és tartós javulás érhető el.
Fejlődési nehézségek
Fejlődési nehézségek kezelésekor is kitűnően alkalmazható a Dévény módszer. A módszer segítségével a kisgyermekek elsajátítják az adott mozgásformát, ami nem csak mozgásszervi, de egyéb agyi fejlődési szempontból is kritikus a gyermek jövőjére nézve.
Kamaszkori tartásproblémák
A sok ülés és rossz tartásból eredő mozgásszervi problémák orvoslására. Ezeket még időben korrigálni szükséges, mert a rossz tartásból fakadó problémák a test torzulásához és komoly belsőszervi elváltozásokhoz és problémákhoz vezethetnek.
Kismamáknak
A szülésből és a szoptatásból eredő kellemetlenségek megoldásában. A szülés utáni rehabilitáció sokat segít az édesanya felépülésében, az izmok újraépítésében, ami a kisbaba és az anyuka életminőségét is drámain javítja már az első hónapokban.